Hizmetlerimiz

Çalışma yöntemimiz, ambalajlama, sevkiyat ve garanti ile ilgili detaylar aşağıda verilmiştir. Daha detaylı bir şekilde açıklamaları “Hizmetlerimiz“ sayfasından inceleyebilirsiniz.

Sevkiyat ve Dağıtım

İstanbul içi teslimatlarda stoklarımızın yeterli olması halinde en geç iki gün içinde kendi araçlarımız ile teslimat yapılır. İstanbul dışı teslimatlarda anlaşmalı olduğumuz kargo ve ambar firmaları aracılığı ile teslimat yapılır. Bu durumlarda aracı olarak kullanılacak kargo veya ambarın teslim şartları müşterilerimize bildirilir. Stokların yeterli olmaması veya talep edilen miktarın yüksek olduğu durumlarda teslim tarihi bildirilerek müşteri onayı alınır.

Garanti ve Şartlar

Firmamız her ürünün, kendi teknik detay ve şartlarına uygun olarak hatasız ve mükemmel üretilmiş olacağını garanti eder. Buna göre firmamızın garanti süresi 6 aydır ve müşteriye sevk edildiği anda süre başlar. Sıva uygulaması yapılmış olan ürünler için garanti şartları geçerli değildir. Metal profiller rutubetten korunmalı ve suya maruz kalmamalıdırlar. Bu nedenle profillerin kuru ve rutubetsiz yerlerde muhafaza edilmeleri gerekmektedir. Kullanıcının profilleri muhafaza ettiği koşullar bizim kontrolümüz dışında olduğu için galvaniz profillerde korozyona karşı firmamız garanti vermez. Alüminyum profiller doğası gereği korozyona dayanıklı olmakla birlikte suya veya rutubete maruz kaldığında beyazlar. Her durumda metal profiller su ve rutubetten korunmalıdır. Uygulama sonrası doğrudan çok fazla suya maruz kalan sıvalarda eğer galvanizli sıva profilleri uygulanmış ise sıva altında bulunan profiller korozyona uğrayabilirler ve sıva yüzeyine kusma yapabilirler. Ancak sıvalarda alüminyum profillerin kullanılması durumunda korozyona bağlı kusma meydana gelmez. Bu sebeple özellikle dış cephelerde her zaman alüminyum profiller kullanılmalıdır.

Paketleme

İmalatı biten ürünler streç naylon polyester çember veya karton kullanılarak bağ yapılırlar. Bağ yapılan profiller profilin hassasiyetine göre kutulanarak veya kutulanmadan stoklanırlar. Montanlı siparişlerde sevkiyat öncesi ahşap paletler kullanılarak profiller paletlenir. Paletlenen profiller rutubete karşı korunaklı olması amacı ile balonlu naylon ve streç naylon kullanılarak örtülürler ve paletleme işlemi tamamlanmış olur.

Profillerin Uygulama Kuralları

Profilleri her zaman teneke makası ile kesiniz, asla elektrikli spiral motoru ile kesmeyiniz. zira paslanmalara neden olur.
Uygulama mekanına göre doğru profil seçimi yapınız. Islak hacimli mekanlarda veya dış cephelerde asla galvanizli ürün kullanmayın.
Profil seçiminde sıva kalınlığı doğru tespit edilmeli ve bu kalınlığa uygun sıva profilleri kullanılmalıdır.
Sıva profillerinin sabitlemesinde yüzeyde uygulanacak sıva malzemesi kullanılmalı mastar ve su terazisi yardımı ile şakülüne veya terazisine getirilmelidirler.