Hakkımızda

Vesna Metal ve Profil San. Dış Tic. Ltd. Şti.

Vesna Metal Olarak Biz Zengin ürün çeşidi ve dünya standartlarına uygun kalitesi ile sıva ve izolasyon profilleri sektöründe inşaat firmalarının vazgeçilmez üreticisiyiz.
.
Kalite anlayışının her alanda uygulanması ve kalitenin bir yaşam biçimi haline dönüştürülmesi prensibi ile çalışmaktayız. Dünya genelinde bir çok ülkede kaliteli inşaat malzemeleri olarak ürünlerimiz tercih edilmekte.
.
Vesna Metal olarak biz sektördeki uluslararası standartları ve yenilikleri sürekli izler ve bu standartlara uygun üretim teknolojilerini uygularız.
.
Profillerimiz ve uygulama detayları ile ilgili her türlü bilgi için bizi arayabilir ve satış mühendislerimizden destek alabilirsiniz.

Hammadde

Galvanizli profillerimizin üretimi BS EN 10142-DX51D normlarına uygun çift tarafı sıcak daldırma galvanizle kaplanmış saclar ile üretilmektedir. Aluminyum profillerimizin üretimi DIN 1725/1745/1783 normlarına uygun üretilmiş,alaşımı dış faktörlere dayanıklı sert alüminyum rulolardan imal edilmektedir. PVC profillerimiz yüksek kalitede, rigid PVC profiller olup DIN 17441 normlarına uygun üretilmektedir. Sıva filelerimiz alkali ortama dayanıklı olacak şekilde emprenye edilmiş cam elyafından dokunmuş alansal ağırlığı minumum 110 gr/m2 olmak üzere 145 gr/m2 ve 160 gr/m2 gibi kullanım yerine göre seçilmesi gereken değişik ağırlıklarda filelerdir.

İmalat Yöntemlerimiz

Proseslerimizin her aşaması TS EN ISO 9001:2008 kalite yönetim sistemi normlarına uygun organize edilmektedir. İmalatımızın bir aşamasında presleme, delme ve kesme operasyonları bulunmaktadır. Presleme operasyonlarından sonra delinen ve kesilen metaller roll forming makinalarında bükülerek son şeklini alırlar. Sıcak hot melt yapıştırıcılar kullanılarak laminasyon makinaları ile fileli köşe profili imalatlarımız yapılmaktadır.